23 травня 2018 року о 12.00 в Глядацькій залі Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв відбулась урочиста церемонія вручення Мистецької премії «Київ»

З метою підвищення соціальної ролі мистецтва в культурному житті столиці України та популяризації кращих здобутків митців міста Києва виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) спільно з Координаційною радою національних творчих спілок України у 2001 році було засновано Мистецьку премію «Київ». Спочатку премія нараховувала 6 номінацій:

  • у галузі літератури – Мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника,
  • у галузі кіномистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Івана Миколайчука,
  • у галузі музичної композиції – Мистецька премія «Київ» імені Артемія Веделя,
  • у галузі театрального мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Амвросія Бучми,
  • у галузі образотворчого мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Шишка,
  • у галузі журналістики – Мистецька премія «Київ» імені Анатолія Москаленка.


У 2007 році було засновано 7-му номінацію в галузі народного декоративного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Колоса. Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.01.2017 № 80 «Про внесення змін до Положення про Мистецьку премію «Київ» у 2017 році засновано 8-му номінацію в галузі хореографічного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Павла Вірського.

Метою проведення заходу є відзначення та нагородження лауреатів, які живуть і працюють у місті Києві, за оригінальні інновації в мистецькій сфері, створені за останні три роки. Мистецька премія «Київ» - 2018 присвячена Дню Києва і відбулася за участю керівників Київської міської державної адміністрації, Департаменту культури КМДА, депутатів Постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, голів національних творчих спілок України. У програмі урочистої церемонії вручення – презентація лауреатів та вручення нагород, привітання від творчих колективів. Урочисту церемонію було проведено за ініціативи та фінансової підтримки Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).